Jonathan te sterk in oefenwedstrijd voor Valleivogels
Dinsdagavond 1 september 2026 stonden tweedeklasser Jonathan en derdeklasser Valleivogels in Zeist tegenover elkaar. Valleivogels kwam via Ethan van Zwol al na vijf minuten op voorsprong. Nog voor rust wist Jesse Bertens de gelijkmaker te scoren. In het tweede bedrijf verdubbelde Jonathan via Wail Boumediani en Rui Sedney de marge waarna Milan van Ginkel nog wat terug deed. Jesse Bertens besliste met zijn tweede doelpunt het duel: 4-2.
De rood/witten uit Scherpenzeel lieten in de eerste twintig minuten zien dat ze goed mee konden komen en zelfs de betere ploeg was. In de vijfde minuut veroverde Stijn Willigenburg de bal en Bas van Ruitenbeek gaf het leder mee op Milan van Ginkel die op zijn beurt Ryan van Ginkel bediende. Met een keurige steekpass werd Ethan van Zwol aan het werk gezet en die had geen moeite om de doelman te passeren: 0-1.
Zes minuten later had Ryan van Ginkel de 0-2 op zijn schoen. De lange pass van Justin Bos kwam bij Milan van Ginkel terecht die in het zestienmetergebied de bal keurig bij zich hield. Hij plaatste de bal terug op Ryan van Ginkel en die zag zijn inzet op de paal belandden.
De thuisploeg kroop wat uit zijn schulp en liet zich nu ook zien voor het doel van Stijn Arndts. Na een aanval met veel balbezit werd de bal uiteindelijk voorlangs het doel geschoten. In de 24e minuut had sluitpost Arndts een goede redding in huis toen hij oog in oog met een Jonathan-speler kwam te staan. De gelijkmaker viel een minuut later toch. De bal werd dwars door de verdediging heen gespeeld en Jesse Bertens passeerde Arndts met een diagonale schuiver: 1-1. Na een half uur voetballen werd Milan van Ginkel naar de kant gehaald voor Mathijs van Dusschoten.
Beide ploegen kregen voor de theepauze een aantal kleine mogelijkheden, maar gescoord werd er niet meer.
Voor de tweede helft mochten Rowen van Dijk en Guus Arndts de plaatsen innemen van Ryan Westerhuis en Ethan van Zwol. Al in de eerste minuut van deze helft kwam Jonathan op voorsprong. Het diagonale schot belandde op de paal en met fortuin kwam de bal via een medespeler bij Wail Boumediani terecht. Hij schoot de bal op mooie wijze tussen de twee palen: 2-1.
Na een uur voetballen werd de marge verdubbeld. De bal werd na een hoekschop in het zestienmetergebied geslingerd en via het hoofd van Rui Sedney verdween de bal achter Arndts: 3-1.
Inmiddels stonden er bij Valleivogels een vijftal verse krachten langs het veld om in te vallen. Jesse van Donselaar, Ethan van Zwol, Milan van Ginkel, Ricardo van der Hoek en Marco Hendriks kwamen voor respectievelijk Ryan van Ginkel, Jelle Bos, Bas van Ruitenbeek, Koen van Leeuwen en Stijn Arndts. Sluitpost Marco Hendriks maakte hiermee zijn debuut in het eerste elftal van Valleivogels die in de 66e minuut gelijk een goede redding in huis had en Rowen van Dijk kon de rebound van de lijn halen.
Marco Hendriks kreeg het druk en in de 68e minuut kwam hij als winnaar uit de strijd toen hij ineens oog in oog kwam te staan met een aanvaller van Jonathan.
De formatie van Albert van Nijhuis ging weer op jacht naar een treffer en Rowen van Dijk zag zijn kopbal naast het doel gaan. Nadat Bas van Ruitenbeek in het veld was gekomen voor de lichtgeblesseerde Guus Arndts werd de aansluitingstreffer gescoord. Ricardo van der Hoek pikte een verkeerde uittrap van de doelman op en loste een schot op het doel. De keeper kreeg de bal niet klemvast en dat stelde Milan van Ginkel in staat om zijn doelpunt te maken: 3-2.
Lang konden gasten uit Scherpenzeel niet dromen over een gelijkmaker want een minuut later, in de 71e minuut, kwam de ploeg van hoofdtrainer Eddy Levering via wederom Jesse Bertens op een 4-2 voorsprong.
Marco Hendriks moest in de slotfase nog twee keer laten zien dat hij een goede keeper is en met name de laatste redding was een mooie waarbij het de bal uit de hoek haalde. Aan de andere kant gaf Jesse van Donselaar, die een prima invalbeurt kende, de bal voor maar de kopbal van Bas van Ruitenbeek belandde op de paal.
Zaterdag 5 september 2026 gaat bij Valleivogels voor de districtsbeker op bezoek bij sv Odijk. Deze wedstrijd begint om 14.30 uur.

